Wednesday , August 10 2022

News The AFC sets the dates for the AFC Champions League quarterfinals



[ad_1]

Europa League 2019/2020

August 13, 2019

The third qualifying round

Dundalk

1 – 3

Slovenian Bratislava

Linfield

3 – 2

Sotiška Nikši يتش

AFC Champions League 2019

August 13, 2019

Round of 16

UEFA Champions League 2019/2020

August 13, 2019

The third qualifying round

Ajax

3 – 2

PAOK Thessaloniki

Olympiacos

2 – 0

Copenhagen

1 – 1

Servina Zvezda


Punishments
6 – 7

Frenchvarose

0 – 4

Dynamic Kiev

3 – 3

Carpaccia Agdam

0 – 2

Apoel Nicosia

FA Cup 2019/2020

August 13, 2019

Another lecture stage – repetition

Westfields

4 – 1

Congleton Township

Selsden

3 – 4

Victoria Northwich

Molisei

0 – 1

Satin Joint Rovers

Holmer Green

1 – 1


Punishments
5 – 4

Boston city

0 – 2

Arlesey Township

1 – 0

New Market Village

Farnham Township

1 – 2

Abi Rangers

2 – 0

Lingville

0 – 4

Spilthorn Sports

Aylesbury

1 – 0

Wootton Bassett Township

Landover New street

3 – 2

Piedmont Harlequin

Wellingbrook town

4 – 1

Innisbury Rover

Wolverhampton Cashews

1 – 2

Leah Badshot

2 – 1

Ascott United

United North Greenford

2 – 1

FA Cup 2019/2020

August 13, 2019

An additional introductory stage

FA Cup 2019/2020

August 13, 2019

Another lecture stage – repetition

Dunston Federation

5 – 2

Ardley United

3 – 1

Leverstock Green

Sunderland Rehob

1 – 2

Rehob Collier Wilfier

Bahamham

0 – 2

Tonbridge Wells

Piashavin Telscombe

1 – 1

Irit and Belvedere

AFC Champions League 2019

August 12, 2019

Round of 16

Zob Ahn Isfahan

3 – 4

English Premier League 2019/2020

August 11, 2019

Season link

Manchester United

4 – 0

Newcastle United

0 – 1

City of Leicester

0 – 0

French league 2019/2020

August 11, 2019

Season link

Paris Saint-Germain

3 – 0

FA Cup 2019/2020

August 11, 2019

An additional introductory stage

West Esso

1 – 2

Wheaton United

Irit and Belvedere

1 – 1

Piashavin Telscombe

Hood

2 – 0

Brandtham Athletic

Kirkley Buckfield

2 – 2

City of Worcester

4 – 1

About China

2 – 3

Goodmanchester Rovers

Hallam

0 – 2

Staffeley Miners Wilfer

Winslow United

2 – 3

Roman Glass St. George FC

Parkinside

4 – 1

Italian Cup 2019/2020

August 11, 2019

The second round

1909

3 – 0

Power Football

Goofy Stabia

1 – 1

Emulcie Calcium


Punishments
2 – 3

Salernitana

3 – 1

Monopoly

1 – 0

Cosenza Football

Dolphin Pescara

3 – 2

Perugia Football

1 – 0

Tristina Calcio, 1912

Trapani Calcium

3 – 1

Piacenza Football FC

Virtus You were

1 – 2

Citadel

3 – 0

Welcome

3 – 4

1912

Crimea

4 – 0

Virtus Francavilla Calcio

Empoli

2 – 1

American Queen 1914

Venice FC

2 – 1

Guy

1 – 1


Punishments
3 – 1

Spicy Football

5 – 0

English Premier League 2019/2020

August 10, 2019

Season link

Tottenham Hotspur

3 – 1

Crystal palace

0 – 0

Bournemouth

1 – 1

Sheffield United

West Ham United

0 – 5

French league 2019/2020

August 10, 2019

Season link

Brest Stadium 29

1 – 1

Olympic Marseille

0 – 2

FA Cup 2019/2020

August 10, 2019

An additional introductory stage

Town of Titford

0 – 1

Ruthwell Corinthians

Abingdon United

1 – 2

Brimscombe Andthrop

Village Kensham

0 – 1

Victoria Northwich

2 – 2

Ashington

2 – 0

Sports of Albion

Heather St. Johns

2 – 0

Curtain

5 – 1

Gorleston

1 – 0

Pinchbeck Unified

Kendall Township

0 – 4

Hemsworth Miners Welfar

Kroborg Athletics

1 – 2

Chedar

2 – 3

Bradford Township

Leverstock Green

1 – 1

Ardley United

Hounslow United

2 – 1

Normal south athletics

5 – 0

Clanfield 85 FC

1 – 3

Shortwood United

Clapton

0 – 6

Stockmarket town

Eckelshell United

2 – 1

Winterton Rangers FC

2 – 1

Grimsby Borov

Biggleside

4 – 1

FC Mildenhall Town

Southand Manor

0 – 0

Bishop Oakland

0 – 2

Wootton Bassett Township

1 – 1

Worksop Township

1 – 2

Holbridge Sports

1 – 2

FC Stanway Rovers

Jumping United

6 – 1

Eastbourne United

Tofley Rovers

1 – 1

United North Greenford

Miss Nomads

0 – 3

Kirby Moxloe

Town of Bellingham

3 – 0

Seaham Red Star

4 – 2

Hull Road Rank

0 – 3

Desborough Town

1 – 3

Shaftesbury

1 – 4

Westbury United

0 – 1

Hanley Town

2 – 3

Piedmont Harlequin

3 – 3

Landover New street

Good Sports

0 – 4

Leamington Township

Longridge Town FC

6 – 1

Barnoldswick Township

Romsey Town

1 – 5

Sphinx Coventry

1 – 1

Coventry United

Exmouth Town

3 – 0

Barnstable Township

Cray Valley

2 – 1

Nort Sheilds

2 – 2

Joyce Borough Town

Dynamo ship

2 – 4

Hasas

2 – 0

Langny and finishers

Lye Town FC

0 – 3

Lutterworth Township

This City

3 – 1

Baglesweide United

1 – 0

Runcorn Township

2 – 0

Bugbrooke st. Michaels FC

1 – 0

Beckenham Township

4 – 3

Raines Park Valley

Chertsey town

1 – 1

Malvern Town

1 – 2

Whitchurch Alford

New Market Village

2 – 2

Sloughford Township

0 – 7

IFC Mansfield

Woodbridge Township

1 – 0

Ascott United

2 – 2

Jolly Beach United

2 – 0

Vakinham Township

Amesbury town

2 – 7

March Town United FC

2 – 1

Norwich United

Okshi Gates

0 – 4

Saffron and Deen Town

1 – 0

Willand Rovers

2 – 1

Peyton

2 – 1

Bridport

Penfield

3 – 2

United Portsmouth Service

Walton and Hersham

2 – 4

Cannesborough city

0 – 3

FC Newfield Penfield

Colliers Wood United

2 – 3

Congleton Township

1 – 1

Bishops Clive

3 – 0

Sports Essington

Dunstable Town

3 – 2

Ragged Swab

Newton Iceland

0 – 2

Northlerton Township

Innisbury Rover

3 – 3

Wellingbrook town

Sunderland Rehob

0 – 0

Rehob Collier Wilfier

Spilthorn Sports

1 – 1

Bridon Ropes FC

3 – 1

Broadfields United

Silence

1 – 4

Handsworth Paramore

Vauxhall Motors FC

1 – 2

Windford United

Saltash United

1 – 2

Tim Solent

0 – 3

Portland United

Worcester Town

0 – 0

Mitton Rovers Pavers

Tower Hamlets

2 – 1

Stutfold FC

3 – 1

Shepton Mallet

3 – 1

Town of Pottsford

2 – 8

Long Eaton United

Crowley Below Gatwick

2 – 5

Airlam

4 – 0

Athlete Ashton

Sporting Khalsa

5 – 4

And Forester slurping

5 – 0

Sports Bengal Association

Lichfield City FC

3 – 2

High Gate Unified

Bottle United

1 – 2

FC Fairford Town

3 – 2

Chiffon United

4 – 1

Horley Town

2 – 2

Leicester Nirvana

2 – 1

Romulus

0 – 0

Wolverhampton Cashews

Nostell Miners Welfare FC

2 – 2

Brockenhurst

0 – 2

Haverhill Rovers

1 – 6

Big city of Yarmouth

4 – 2

Willingbrooh Whitworth

IFC Liverpool

2 – 3

Egham Town

2 – 2

Tonbridge Wells

1 – 1

Wadham Lodge

0 – 1

Harefield United FC

3 – 0

Arundel

2 – 0

Panstead Athletic

Tavistock

3 – 0

Hengrove Athletic

Avro FC

3 – 4

Lasica Remica

Etheresley Entertainment

0 – 4

Consent

1 – 1

Dunston Federation

Glebe FC

3 – 1

Holland and Blair

Loughborough University

3 – 1

Clacton

3 – 0

St. Margaretbury

Bridge Water Village

1 – 0

And Sham Le Willous

1 – 2

Peterborough North Star

Skies Gat

1 – 2

West Didsbury and Shorleton

City of Guilford

3 – 2

Town of Leyton

4 – 1

Southbridge Township

1 – 3

New York Bagnell Township

6 – 2

The Town Hall Entrance

1 – 1

Saints of Barclay

Old Boys of Barton Town

3 – 2

London Colney

2 – 0

Hadley United

Harrogate Railway

1 – 10

Boldemet St. Michel

3 – 1

Daventry Town

Harrogate Village

1 – 2

Deeping Rangers

West Oakland City

1 – 3

Bridlington Town

Hanworth Village

3 – 2

Crawley Green Town

2 – 5

Hamworthy United

3 – 0

Waterstone Township

1 – 3

Stourport Changes

Charnock Richard

2 – 1

Racing Club

0 – 2

City of Liverpool

3 – 1

Greenwich Brooh

2 – 3

City of Canterbury

Croydon Athletics

1 – 0

Horsham Yumka

2 – 1

Mulbarton Wanderers FC

0 – 0

Punjab United FC

0 – 1

Broadbridge Heath

Italian Cup 2019/2020

August 10, 2019

The second round

Saudi club preparations 2019

09 August 2019

The Saudi Sparrow

0 – 2

Faisaly-Saudi

English Premier League 2019/2020

09 August 2019

Season link

French league 2019/2020

09 August 2019

Season link

FA Cup 2019/2020

09 August 2019

An additional introductory stage

Hackney Wick

1 – 3

Framingham Township

Plymouth Parkway

1 – 0

Buckland Athletic

Woodford Town 2017 FC

1 – 1

Skelmersdale United

1 – 1

Benston Church

Bexhill United FC

1 – 6

Eastbourne Township

Satin Joint Rovers

1 – 1

Saudi club preparations 2019

August 08, 2019

Hilal Cheba Tunisia

1 – 2

Fath-Saud

2 – 0

Bald Union – UAE

Saudi cooperation

3 – 2

Sharjah-UAE

Europa League 2019/2020

August 08, 2019

The third qualifying round

Warsaw Legia

0 – 0

Atrometus Athens

Turin

5 – 0

Shakhtyor Soligorsk

Steaua Bucharest

0 – 0

Mlada Boleslav

FC Vaduz

0 – 5

Austria Vienna

1 – 2

Apollon Limassol

Norrköping

1 – 1

Hapoel Beersheba

Medielando

2 – 4

F. Dudelange

3 – 1

Maccabi Tel Aviv

1 – 2

Sudova Mariambul

CSKA Sofia

1 – 1

Zoria Luhansk

Ludogorets Razgrad

5 – 0

LOOMOTIVA POVDEV 1936

0 – 1

Royal Antwerp

1 – 0

Victoria Plzen

Nefchi Baku

2 – 2

Bnei Yehuda Tel Aviv

Malmo

3 – 0

Zreneski Mostar

Sheriff Tiraspol

1 – 2

Thun

2 – 3

Spartak Moscow

Haugesund

0 – 1

PSV Eindhoven

Ventspils

0 – 3

Victoria Guimaraes

Brondby

2 – 4

Sporting Braga

Craiova University

0 – 2

Sparta Prague

2 – 2

Ike Larnaca

1 – 1

FC Astana

5 – 1

Saudi club preparations 2019

07 August 2019

Celje-Slovenian

1 – 2

United-Saudi

Victory Saudi

1 – 0

The Saudi Sparrow

Your annexation – Saudi

1 – 1

Afro-Tunisia

Justice Saudio

0 – 0

Federation Sports-Monastir

Lazio-Italian

5 – 1

Youth-Saudi Arabia

Europa League 2019/2020

07 August 2019

The third qualifying round

Slovenian Bratislava

1 – 0

West Asian Federation 2019 competition

07 August 2019

UEFA Champions League 2019/2020

07 August 2019

The third qualifying round

Basak is famous

0 – 1

Saudi club preparations 2019

06 August 2019

Packages – Saudi

5 – 1

Sampian-Slovenian

Europa League 2019/2020

06 August 2019

The third qualifying round

Sotiška Nikši يتش

1 – 2

Before Academy

1 – 2

AFC Champions League 2019

06 August 2019

Round of 16

UEFA Champions League 2019/2020

06 August 2019

The third qualifying round

Servina Zvezda

1 – 1

Zagreb dynamo

1 – 1

Apoel Nicosia

1 – 2

Carpaccia Agdam

PAOK Thessaloniki

2 – 2

Italian Cup 2019/2020

06 August 2019

First round

American Queen 1914

3 – 2

Football Vicenza

Saudi club preparations 2019

05 August 2019

Faiha-Saudi

0 – 1

Sharjah-UAE

Olympia-Slovenian

3 – 1

Faisaly-Saudi

Anderlecht-Belgian

1 – 1

Major-Saudi

AFC Champions League 2019

05 August 2019

Round of 16

The Union

2 – 1

Zob Ahn Isfahan

Saudi club preparations 2019

04 August 2019

The Saudi Agreement

2 – 0

Al Ain-UAE

Faisaly-Saudi

5 – 1

Apollo-Greek

FA Shield 2019

04 August 2019

West Asian Federation 2019 competition

04 August 2019

Italian Cup 2019/2020

04 August 2019

First round

Power Football

2 – 0

Lanosi Calcium

Arezzo Football

1 – 0

Robor Siena

0 – 2

Emulcie Calcium

3 – 3

ASD Calcium Sampenidesis


Punishments
4 – 3

Club Catania

3 – 0

Tristina Calcio, 1912

3 – 1

Pro Pataria

1 – 0

Metallic Calcium

1912

2 – 0

Football Alessandria

Piacenza Football FC

1 – 1

Veteran Castience


Punishments
3 – 2

Cararesi

1 – 1


Punishments
5 – 4

Ravenna FC

1 – 0

Saudi club preparations 2019

03 August 2019

Abha-Saudi

0 – 2

Hope-Tunis

Italian Cup 2019/2020

03 August 2019

First round

Pro Vercelli

2 – 0

Virtus Francavilla Calcio

2 – 1

Novara Calcium

Saudi club preparations 2019

August 02, 2019

Major-Saudi

1 – 0

Helmond Dutch

Saudi cooperation

3 – 2

Dutch Maastricht

Packages – Saudi

1 – 0

Fath-Saud

Saudi club preparations 2019

August 1, 2019

Justice Saudio

3 – 3

Hilal Cheba Tunisia

The Saudi Agreement

2 – 6

Triglav Kran-Slovenian

Europa League 2019/2020

August 1, 2019

The second qualifying round

Victoria Guimaraes

4 – 0

Partizan

3 – 0

Kwai Gap Meet

Aberdeen

5 – 0

Chikura Sachker

Osijek

1 – 0


Punishments
3 – 4

Spartak Trnava

3 – 1

LOOMOTIVA POVDEV 1936

Steaua Bucharest

2 – 3

Sturm Graz

2 – 1

Ljubljana Olympia

0 – 1

United Island

2 – 2

Isberg 2

0 – 0

Shakhtyor Soligorsk

Ludogorets Razgrad

4 – 0

Valer Reykjavik

Nederkorn progress

0 – 0

Atrometus Athens

3 – 2

1904

FC Vaduz

2 – 0

Deer of Limassol

0 – 1

Tbiliso dynamo

3 – 0

Nefchi Baku

3 – 0

Sheriff Tiraspol

1 – 1

FK Partisans

Baumit Jablonec vs Nisson

0 – 0

Apollon Limassol

3 – 1

Zreneski Mostar

2 – 1

Klaxvik

0 – 1

Maccabi Haifa

2 – 1

Levski Sofia

0 – 4

Fedprecine

1 – 4

Regus

2 – 1

Piast Gleevice

Craiova University

0 – 0

Budapest Honved


Punishments
3 – 1

Zoria Luhansk

1 – 0

Podochnost Podgorica

Vitorol Constanta

2 – 1

Kerata partner

1 – 1

Hapoel Beersheba

Shimakent stepping stone

2 – 3

Mlada Boleslav

FC Astana

4 – 1

Saudi club preparations 2019

July 31, 2019

Victory Saudi

0 – 1

From Ferreira-Portuguese

Faisaly-Saudi

3 – 0

Vrazden-Croatian

United-Saudi

4 – 0

Ptwi-Slovenian

Taj-Saudi

5 – 0

Popisti-Roman

Paderborn-German

1 – 7

Youth-Saudi Arabia

Europa League 2019/2020

July 31, 2019

The second qualifying round

UEFA Champions League 2019/2020

July 31, 2019

The second qualifying round

Carpaccia Agdam

3 – 0

Helsinki

2 – 1

Servina Zvezda

Saudi club preparations 2019

July 30, 2019

Ceramics-Egypt

1 – 1

Sub-Saudi

Saudi cooperation

3 – 1

Den Bosch Dutch

Your annexation – Saudi

0 – 3

Coast Tunisian star

Faiha-Saudi

1 – 0

Ovi-Crete Greek

Union Saudis

2 – 1

Al Wahda – UAE

Al Ain-UAE

0 – 0

Fath-Saud

Genk-Belgian

1 – 3

Major-Saudi

Europa League 2019/2020

July 30, 2019

The second qualifying round

Veronica

0 – 2

Slovenian Bratislava

F. Dudelange

1 – 1

Sudova Mariambul

5 – 0

UEFA Champions League 2019/2020

July 30, 2019

The second qualifying round

Olympiacos

4 – 0

Victoria Plzen

Zagreb dynamo

3 – 0

Basel

2 – 1

PSV Eindhoven

Apoel Nicosia

3 – 0

Sotiška Nikši يتش

Maccabi Tel Aviv

2 – 2

[ad_2]
Source link