Sunday , May 28 2023

Gajdoš reagoval na výzvu šetriť: In the ministerstve obrany obraciame každé euro, preach it to Saková[ad_1]

"V spring obrany skutočne obraciame každé euro tak, aby hodnota za peniaze, ktorej sa v zásade držíme, bola efektívne vynaložená, s tým, že, samozrejme, budeme riešiť aj záležitosti zahraničných ciest gajdoš possedal.


Zabavte sa Temných kecoch


It is up to the Slovenian Minister of the Republic of NATO to Európskej uniii v rámci rozpočtových pravidiel.

Kamenický vyzval ministrov, aby spoločne začali šetriť. "Každý musí začať sám od seba a namiesto ďalších požiadaviek, ktoré prichádzajú in the Ministerstvo financií SR na dodatočné peniaze, začať hľadať úspory vo vlastných rezortoch tak, aby sme dokázali ušetriť ď vyhlásil finance ministry.

Šetrí aj Saková

Rezort vnútra šetrí, ako sa len dá. Ak nájde voľné zdroje, tak ministerstvu financií pomôže. Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) tak reagovala na výzvu Minister of Finance Ladislava Kamenického (Smer-SD) na šetrenie. Saková to povedala po stredajšom (21. 8.) rokovaní vlády.


Denisa Saková

Zdroj: SITA / Jana Birošová

"Vzhľadom na to, aký sme veľký rezort s 50.000 zamestnancami, a na to, aký máme rozpočet, tak si dovolím tvrdiť, že šetríme, ako sa len da už pri normálnej bežnej prevádzke," ministerial uviedla. Acceptuje, the Ministry of Finance and Finance and Reservations v nútra nájde, tak ministerstvu financií rada pomôže.

Podľa Sakovej treba vyhodnotiť prognózu po treťom štvrťroku a na základe toho sa pozrieť, in the spring vnútra čaká. "Nemôžem povedať hliadke, že nemajú začo natankovať, alebo si nemajú začo kúpiť náboje do strelných zbraní," dodal.

Peniaze v školstve ostanú vždy

Ministerka školstva Martina Lubyová (SNS nominee) chápe výzvu Minister of Finance Ladislava Kamenického (Smer-SD) in šetrenie v rezortoch. Reagovala tým, že úspory v spring vznikojú vždy. Pokračovať však budú v spring podľa jej Slovenian v zmysle vládou schváleného Národného program rozvoja výchovy a vzdelávania.


Martina Lubyová

Zdroj: SITA / Branislav Bibel

"Samozrejme, že vznikaú vždy aj nejaké úspory, napríklad keď niektorí prijímatelia nevedia vyčerpať dotácie, niektoré projekty sa unrealizujú v takom rozsahu, ako by sa mali. skonštatovala Lubyová. Vysvetlila tiež, resorts má výdavky už naplánované aj v programs rozvoja výchovy a vzdelávania.

[ad_2]
Source link